Regeneracja skóry

31-01-2024

regeneracja skóry

Regeneracja skóry

Regeneracja skóry to proces odtwarzania utraconych komórek przez nasz organizm. Nieważne po jakich uszkodzeniach skóra potrzebuje regeneracji, niezbędnym czynnikiem do tego, aby tak się stało jest czas i odpowiednia pielęgnacja. Prawidłowy proces regeneracji powinien trwać około 30 dni. Jeśli chcemy odrobinę wspomóc nasz w organizm w odnawianiu naskórka należy zapoznać się z tym jakie kroki podjąć, aby uzyskać efekt przyspieszonej regeneracji.

Regeneracja skóry - sposoby

Wsparcie procesu regeneracji skóry jest kluczowe w przypadku zmian trądzikowych. Osobom zmagającym się z tą dolegliwością zależy na tym, aby pozbyć się zanieczyszczonego naskórka i odbudować jak najszybciej ten zdrowy. W przypadku zaburzenia bariery hydrolipidowej skóry również zależy nam na szybkim zregenerowaniu naskórka, który znacząco wpływa na wygląd naszej cery oraz na wygląd makijażu. Jeśli uszkodzenia naskórka są rozległe powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który poprowadzi nas przez cykl jakim jest regeneracja skóry

Warto też skorzystać z zabiegów kosmetologicznych, specjalnych maseczek czy peelingów, w tym kawitacyjnych. Zabiegi kawitacyjne polegają na usunięciu martwego naskórka tak, aby oczyścić skórę, a następnie pobudzić przepływ krwi poprzez wibracje. Efektem końcowym ma być docelowo wzbudzenie naturalnej zdolności komórek do samoistnej regeneracji. 

Regeneracja skóry - jakie składniki pomagają?

Produkty zawierające witaminę C czy pantenol skutecznie wspomagają regenerację naskórka. Gliceryna odgrywa dużą rolę podczas wspierania tego procesu, ponieważ tworzy barierę ochronną na skórze, przez co cera jest mniej podatna na uszkodzenia. Regeneracja skóry zależy też od tego, czy w naszych kosmetykach znajduje się cynk. To właśnie on łagodzi podrażnienia i wycisza wszelkie zmiany naskórka. 

Seria Hydro Dimension to linia dedykowana każdemu rodzajowi cery, który wymaga regeneracji. Produkty z hydroperłami mają za zadanie nawilżać i regenerować naszą cerę, a także łagodzić powstałe podrażnienia. Nasza seria witaminowa Energy również wspomoże w odbudowie naskórka. Linia zawiera ekstrakty z owoców oraz grupę witamin A, C i E jako składniki aktywne, które działają ochronnie i wspierają produkcję kolagenu. W serii Energy znajdują się kremy oraz ampułki z serum.