Trądzik różowaty - co zrobić, aby go zniwelować?

17-11-2023

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty w kosmetyce

Trądzik różowaty mylony jest często z trądzikiem pospolitym, jednak trądzik różowaty jest bardziej skomplikowany i wymaga szczególnej uwagi. Trądzik różowaty jest trądzikiem hormonalnym i dotyka nie tylko osób młodszych, lecz zarówno osób w przedziale wiekowym 35-55 lat.

 

Trądzik różowaty nie jest trądzikiem spowodowanym okresem dojrzewania. Jego zaostrzają się poprzez: stres, zmiany hormonalne, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, duże różnice temperatur, stosowanie kosmetyków zawierających silne składniki podrażniające, myjące oraz zapachowe, a także ekspozycję na słońce.

Trądzik różowaty - charakterystyka

Czy zauważyła Pani na swojej twarzy występujące zaczerwienienie, rumień, rozszerzone naczynka, przekrwienie skóry, a także uczucie pieczenia, stany zapalne, grudki czy krosty? To klasyczne objawy przewlekłej, zapalnej choroby skóry jaką jest trądzik różowaty.
 
Zlokalizowany jest głównie w środkowej części twarzy czyli na czole, policzkach, nosie oraz brodzie. Jego pierwsze objawy rozpoczynają się od napadowego czerwienienia się skóry twarzy, potocznie nazywanego rumieniem. Między napadami skóra twarzy zazwyczaj wygląda prawidłowo. Drugim stadium rozwoju trądziku różowatego jest poszerzenie naczyń krwionośnych oraz przekrwienie skóry. Natomiast kolejne objawy to stany zapalne, grudki, guzki, a także krosty.
 
Trądzik różowaty cechuje się skłonnością do zaostrzeń oraz remisji. Odpowiednią pielęgnacją oraz wysokiej jakości kosmetykami, można zniwelować jego objawy oraz poprawić ogólny stan swojej wysoko problematycznej cery.
 

Kosmetyki przeznaczone dla cer dotkniętych trądzikiem różowatym

Prawidłowa pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym jest niezwykle istotna i powinna zawierać kosmetyki z delikatnym, dobrym składem. Kosmetyki stosowane na skórę dotkniętą trądzikiem różowatym nie powinny zawierać: składników drażniących, silnie oczyszczających, wysuszających, a także powinno unikać się kosmetyków zawierających alkohol, silne substancje zapachowe oraz myjące.
 
Warto zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające składniki regeneracyjne, kojące oraz nawilżające. Jednym ze składników stosowanych w kosmetykach przeznaczonych dla cery z trądzikiem różowatym jest kwas azelainowy, który posiada działanie przeciwzapalne. Znacząco redukuje rumień oraz może przyczynić się do pozbycia się niechcianych przebarwień, spowodowanych zmianami skórnymi. Witamina C, arnika górska czy kasztanowiec to świetne składniki aktywne, pozwalające wzmocnić naczynia krwionośne.
 
Natomiast aby odbudować barierę hydrolipidową skóry oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie, należy stosować kosmetyki zawierające pantenol, kwas hialuronowy lub ceramidy.
 

Trądzik różowaty - pielęgnacja

Pielęgnacja cery trądzikowej nie powinna być przesadzona. Warto skupić się na dwuetapowym, delikatnym oczyszczeniu skóry twarzy. Dobrym wyborem będzie jakościowy płyn micelarny oraz delikatne środki myjące takie jak: pianki, żele i emulsje. W swojej ofercie posiadamy naturalny, bawełniany płyn micelarny COTTON MICELLAR WATER, który dokładnie oczyszcza oraz łagodnie tonizuje skórę.
 
Posiadając trądzik różowaty ważne jest również, aby nie przesuszać skóry oraz zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Należy stosować intensywnie oraz dogłębnie nawilżające kremy. Na naszej stronie internetowej można znaleźć szeroki wybór kremów, zarówno na dzień jak i na noc. Pomogą one w odbudowie oraz utrzymaniu
prawidłowej bariery hydrolipidowej.
 
Natomiast aby zniwelować uporczywe zaczerwienienia oraz wrażliwość skóry, wskazane jest stosowanie serum. Do złagodzenia tego problemu idealnie sprawdzi się serum do skóry wrażliwej FACIAL OIL SERUM ELDERBERRY SEED, który działa kojąco i przeciwzapalnie.
 
Nie można także zapominać o SPF, czyli wysokiej ochronie przeciwsłonecznej, aby zapobiegać niechcianym przebarwieniom oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry.
Posiadamy szeroką gamę SPF do twarzy, zaczynając od najniższej ochrony czyli 6, stopniowo przechodząc do najwyższej czyli 50.
 
Borykając się z trądzikiem różowatym warto postawić na jakościowe oraz renomowane kosmetyki. Pomogą one w walce z chorobą i dadzą satysfakcjonujące oraz długotrwałe efekty.