Kwas hialuronowy - zyskaj nawilżoną cerę

20-11-2023

Kwas hialuronowy - właściwości i zastosowanie

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych składników w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Dzięki swojej potwierdzonej skuteczności oraz szerokiemu zastosowaniu, kwas hialuronowy cieszy się wysoką popularnością od wielu lat. Wykorzystywany jest w wielu kosmetykach między innymi: kremach, maseczkach, balsamach, tonikach, serach czy żelach do mycia twarzy. Kwas hialuronowy zapewnia odpowiednie nawilżenie, ochronę oraz działanie przeciwstarzeniowe.
 

Kwas hialuronowy - wszystko co musisz wiedzieć

Kwas hialuronowy to mikrocząsteczki o wielu jakościowych właściwościach, potwierdzonych badaniami naukowymi. Kwas hialuronowy jest bezpieczny do codziennego stosowania, nie powoduje podrażnień ani alergii, ponieważ jest organicznym związkiem chemicznym naturalnie znajdującym się u człowieka. Dzięki temu może być stosowany praktycznie w każdym wieku oraz na każdy typ cery. Może być stosowany zarówno u osób młodszych, dając świetne nawilżenie oraz utrzymując młody wygląd, a także u osób starszych spowalniając procesy starzenia i poprawiając strukturę skóry.
 
W ludzkim organizmie najwięcej kwasu hialuronowego występuje w skórze - około 50% objętości. Dlatego tak istotne jest zadbanie o jego odpowiedni poziom, niezależnie od wieku, aby móc cieszyć się nieskazitelnym wyglądem skóry.
 

Kwas hialuronowy - właściwości

Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest jego higroskopijność, czyli zdolność do wiązania wody w skórze właściwej, nadając jej odpowiednie oraz dogłębne nawilżenie. Jest również niezbędny w odpowiedniej regeneracji skóry oraz dzięki swoim właściwościom kojącym, w łagodzeniu podrażnień. Dzięki właściwościom silnie nawilżającym, posiada działanie przywracające oraz odbudowujące prawidłową barierę hydrolipidową skóry. Kwas hialuronowy posiada także działanie ochronne, zatrzymując wodę w skórze oraz zapobiegając jej nadmiernej utracie. Dodatkowo wpływa na zwiększoną wchłanialność składników zawartych w kosmetykach. Posiada również zdolność do neutralizacji wolnych rodników.

Kwas hialuronowy zmniejsza uczucie napięcia skóry, polepsza jej jędrność, elastyczność, sprężystość, redukuje zmarszczki, a także ujednolica koloryt skóry. Dzięki codziennemu stosowaniu kwasu hialuronowego w swojej rutynie pielęgnacyjnej, skóra staje się promienna, pełna naturalnego blasku oraz nawodniona, a jej ogólna kondycja znacznie się poprawia.
 

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Od około 25 r.ż. ilość kwasu hialuronowego w ludzkim organizmie cyklicznie zmniejsza się. Natomiast około 80 r.ż. bezpowrotnie go utracamy. Brak systematycznego stosowania kwasu hialuronowego w codziennej pielęgnacji może skutkować wiotką, przesuszoną, wrażliwą na czynniki zewnętrzne skórą pełną zmarszczek.
 
Warto uświadomić sobie, że każda utrata kwasu hialuronowego ma znaczenie, ponieważ przynosi negatywne, długoterminowe skutki na wygląd naszej skóry. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać właściwości, które posiada kwas hialuronowy, nie możemy stosować tych produktów od czasu do czasu. Należy pamiętać o codziennym, systematycznym ich nakładaniu.
 
Aby spowolnić procesy starzenia oraz móc dłużej cieszyć się gładką i promienną skórą, możemy stosować w swojej pielęgnacji nawilżające kremy do twarzy z kwasem hialuronowym oraz serum hialuronowe posiadające nieinwazyjne działania liftingujące. W swojej ofercie posiadamy HYALURONIC FACE CARE SET .Hialuronowy zestaw pielęgnacyjny, który jest unikatowym połączeniem kremu nawilżającego na dzień i noc z potrójnym kompleksem kwasu hialuronowego i serum hialuronowego na dzień i noc, które są znakomitym połączeniem. Idealnie sprawdzą się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej dogłębnie nawilżając, poprawiając sprężystość oraz elastyczność skóry.
 
Efekty stosowania kosmetyków zawierających kwas hialuronowy są praktycznie natychmiastowe, a używanie ich systematycznie dają działanie długoterminowe. Warto już dzisiaj pomyśleć o swojej przyszłości, zapobiec nieuniknionym procesom starzenia i zachwycać nieskazitelnym wyglądem.