Choroby skóry - zadbaj o potrzeby swojej cery

20-11-2023

choroby skóry

Choroby skóry, a stosowane kosmetyki

Mówi się, że kondycja naszej skóry jest odzwierciedleniem ogólnego stanu zdrowia. Prawidłowa, zdrowo wyglądająca cera wpływa nie tylko na nasz ogólny wygląd, lecz także na komfort psychiczny oraz pewność siebie.
 
Choroby skóry na twarzy mogą mieć różnorodne podłoże spowodowane zarówno czynnikami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. Mogą dotyczyć problemów dermatologicznych i komplikacji zdrowotnych.
 

Choroby skóry twarzy - jak je rozpoznać?

Choroby skóry, inaczej nazywane dermatozami, są to różnorodnego typu schorzenia dermatologiczne, które są odchyleniami od prawidłowego stanu oraz ogólnej kondycji skóry twarzy. Mogą być spowodowane: zmianami hormonalnymi, uwarunkowaniami genetycznymi oraz immunologicznymi, wpływem środowiskowym, wirusami czy bakteriami, a także alergenami.
 
Wbrew złudnej opinii choroby skóry zlokalizowane na twarzy, nie ograniczają się tylko i wyłącznie do trądziku. Choroby skóry występujące na twarzy mają zdecydowanie szersze spektrum. Oprócz trądziku możemy do nich zaliczyć między innymi: łuszczycę, kontaktowe, atopowe oraz łojotokowe zapalenie skóry, opryszczki, liszaje, pokrzywki, alergie, a także rumień.
 

Pielęgnacja skóry twarzy objętej zmianami chorobowymi

Choroby skóry mogą występować na całej jej powierzchni, lecz najczęściej możemy je zlokalizować na: skórze głowy, twarzy, plecach oraz dekolcie. Bez wątpienia, najtrudniejszym miejscem do zaakceptowania objętym zmianami chorobowymi jest skóra twarzy. Nie jesteśmy w stanie jej w żaden sposób ukryć i często oprócz problemu zdrowotnego, jest to także problem natury estetycznej. Problem ten może powodować spadek samooceny ,a w konsekwencji prowadzić do alienacji społecznej. Dlatego tak ważne jest, aby kompleksowo zadbać o swoją skórę twarzy, stosując nie tylko prawidłowe leczenie, lecz także odpowiednią pielęgnację. Do takiej pielęgnacji należy wykorzystywać najbardziej jakościowe oraz naturalne kosmetyki.
 
Niezależnie od rodzaju występującej u Ciebie choroby skóry, codzienna pielęgnacja powinna być: delikatna, nieprzesadzona i powinna skupiać się na niwelowaniu przykrych objawów w taki sposób, aby nie pogorszyć obecnej kondycji skóry. W pielęgnacji skóry twarzy dotkniętej chorobą istotne jest, aby zadbać o jej łagodne oczyszczenie, odpowiednie nawilżenie oraz regenerację, a także ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Kosmetyki stosowane do oczyszczania cery objętej chorobą skóry powinny być: bezpieczne, jak najbardziej łagodne oraz nie powinny zawierać agresywnych środków myjących, spieniających, silnych detergentów oraz substancji zapachowych. Z kolei produkty przeznaczone do nawilżenia, natłuszczenia oraz regeneracji zmęczonej chorobami skóry twarzy, powinny być wysokiej jakości z odpowiednim poziomem składników nawilżających.
Takie kosmetyki dogłębnie nawilżą, odżywią, przyczynią się do odbudowy naruszonej bariery hydrolipidowej skóry oraz przyniosą ukojenie. Wybierając kosmetyki ochronne, warto kierować się ich wysoką skutecznością oraz sprawdzonym działaniem.
 

Kosmetyki zalecane przy chorobach skóry

Choroby skóry sprawiają, że twarz staje się wysoko wrażliwa i wymaga wyjątkowej opieki opartej na gatunkowych kosmetykach. Zatem produkty zalecane przy chorobach skóry powinny być przeznaczone dla cery wrażliwej. Produkty do cery wrażliwej delikatnie regulują niechciane objawy spowodowane chorobą, a także nie nadwyrężają jej fundamentalnych funkcji. Chcąc oczyścić zmęczoną chorobami skóry cerę, warto postawić na SENSIplus HYDRASILK ULTRA MILD Mleczko z jedwabiem to niezwykle łagodne mleczko stosowane do oczyszczania szczególnie delikatnej skóry twarzy zawierające allantoinę działającą kojąco.
 
Natomiast chcąc zharmonizować oraz dogłębnie nawilżyć twarz korzystnym jest zaopatrzenie się w Sensiplus Set Zestaw pielęgnacyjny do skóry wrażliwej, który zawiera: serum, krem na dzień i noc, oraz krem pod oczy. Zestaw ten posiada właściwości nawilżające, regenerujące, regulujące, pielęgnacyjne oraz łagodzące.
 
Niestety choroby skóry towarzyszą nam na różnych etapach naszego życia, nawet podczas podróży. Dzięki SENSIplus zestawowi podróżnemu, możesz cieszyć się jakościowymi kosmetykami, odpowiednio dobranymi do cery wrażliwej, nawet podczas podróży. Dzięki ich optymalnej wielkości i przezroczystej torbie podróżnej, nie musisz martwić się o dodatkowy nadbagaż czy przypadkowe rozlanie się któregoś z produktu.
 
Choroby skóry to przykra przypadłość, która może spotkać każdego z nas. Zatem warto już dzisiaj zadbać o swój komfort, odpoczynek dla cierpiącej skóry, a także podarować sobie trochę radości.